1. Odpowiedzialność za podtrzymanie tej relacji leży tylko po Twojej stronie – to Ty inicjujesz kontakt i proponujesz spotkania. On/a zazwyczaj miło odpowiada na Twoje wiadomości, ale sam/a praktycznie nie pisze pierwszy/a. Przez większość czasu towarzyszy Ci także poczucie, że gdyby nie Twój wysiłek kontakt by się urwał, a relacja po prostu by się zakończyła.
2. Idealizowanie – na początku relacji druga strona stawia Cię na piedestale i wielbi. Zachwyca się Tobą i mówi o Tobie w samych superlatywach. Niestety szybko zrzuca Cię z tego piedestału za niedorastanie do jej wyobrażonego ideału.
3. Osoba ta tęskni za związkiem idealnym – daje Ci jednak delikatnie (lub zupełnie niedelikatnie) do zrozumienia, że raczej nie będzie to związek z Tobą.
4. Nieprzewidywalność – on/a często w ostatniej chwili odwołuje Wasze spotkania. Nie możesz liczyć na regularny kontakt z nim/nią. Nigdy nie wiesz, kiedy się odezwie albo zadeklaruje, że ma czas. Jednego dnia daje Ci do zrozumienia, że jest Tobą naprawdę zainteresowany/a, a drugiego zachowuje się tak, jakby mu/ jej na Tobie nie zależało.
5. Potrafi zapaść się pod ziemię – znika po kilku spotkaniach, nie odzywa się przez dłuższy czas, po czym wraca jak gdyby nigdy nic. Gdy próbujesz nawiązać do tej sytuacji, zbywa Cię, zmieniając temat. Gdy wydaje Ci się, że kontakt został odbudowany, druga strona ponownie przez kilka (kilkanaście) dni nie daje o sobie znaku życia.
6. Ja, ja, ja – osoba ta mówi głównie o sobie i nie interesuje się tym, co u Ciebie. Nie pyta, co myślisz na dany temat albo jak się czujesz w jakiejś sytuacji. Jeśli macie się spotkać, wybiera miejsca, które ją interesują i jej najbardziej odpowiadają, np. sąsiadują z jego/jej mieszkaniem czy pracą.
7. Druga strona nie przywiązuje uwagi do tego, co mówisz – często zapomina o czym rozmawialiście, nie pamięta informacji, o których już mu/jej mówiłaś. W porządku, każdemu może się to zdarzyć. Jeśli jednak po raz trzeci powtarzasz, w której dzielnicy mieszkasz i gdzie pracujesz, może to świadczyć o braku zaangażowania w Waszą relację.
8. On/ona próbuje wmówić Ci przesadzone potrzeby i przewrażliwienie – unieważnia w ten sposób Twoje uczucia i sprawia, że zaczynasz w nie wątpić. Daje Ci odczuć, że Twoje potrzeby nic nie znaczą.
Co jeszcze jest oznaką tego, że jemu/jej nie zależy na Tobie i relacji?
Dodaj komentarz